AsTRoNoT - FULLHD Dizi , Film , Klip Forumu Foruma Hoş Geldiniz.
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Web-DL nasıl nerden yapılır?

Status
    cokzor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Junior Member
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Web-DL nasıl nerden yapılır?

Asllında tek bir soruyla kalmayacak bu başlık. Evet, Web-DL nasıl, nerden yapılır? Google'da bununla ilgili bir açıklama yok. Kimse anlatmamış. Tek bir açıklamaya rastladım. Ondada itunes kaynaklı olduğu söyleniyor. Şimdi, EDHO'dan örnekleyelim. Edho'nun Web-DL'sinin kaynağı neresi? itunes'mu? Bu kaynaktan nasıl bir program ile indiriliyor yada kaydediliyor?

Ayrıca kalite nasıl ayarlanıyor? Yani kaynak dosyanın kalitesi nedir ki mesela Hakan Muhafız - The Protector dizisi hem 10gb hem 39gb olarak sunulabiliyor.

Status
    IboYLDz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ÖZEL ÜYE
    Ettiği Teşekkür
    49
    222 mesaja 374 teşekkür aldı
    Alıntı cokzor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asllında tek bir soruyla kalmayacak bu başlık. Evet, Web-DL nasıl, nerden yapılır? Google'da bununla ilgili bir açıklama yok. Kimse anlatmamış. Tek bir açıklamaya rastladım. Ondada itunes kaynaklı olduğu söyleniyor. Şimdi, EDHO'dan örnekleyelim. Edho'nun Web-DL'sinin kaynağı neresi? itunes'mu? Bu kaynaktan nasıl bir program ile indiriliyor yada kaydediliyor?

Ayrıca kalite nasıl ayarlanıyor? Yani kaynak dosyanın kalitesi nedir ki mesela Hakan Muhafız - The Protector dizisi hem 10gb hem 39gb olarak sunulabiliyor.
    Şöyle söyliyeyim WeB-DL yazan paylaşımların hepsi Web Sitelerinden alınır .. Örneğin EDHO WeB-DL si Atv'nin sitesinden ya da Youtube'dan İDM ile ya da İndirme linkini yakalayan eklenti ya da programlar la indirilir .. Diğer bi Örnek de Çukur'dan vereyim Çukur da TV'de yayınlandık'tan sonra Show TV'nin Web sitesinin yanı sıra Puhutv sitesinden ve Youtube'dan alınır ..

Hakan-Muhafıza Gelirsek Orjinal hali 10 GB olan ama Çeşitli Rip Teknikleri ile kalite yükseltiliyor ve buda boyuta etki ediyor, Umarım açıklayıcı olmuştur ..
    Konu IboYLDz tarafından (23.Aralık.2018 Saat 23:01 ) değiştirilmiştir.

3. 3 kişi IboYLDz üyemize teşekkür etti:
    Astronot (23.Aralık.2018),cokzor (25.Aralık.2018),kkaya_61 (25.Aralık.2018)

Status
    Junior Member
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    teşekkür ederim. ben kanalların sitesinden yayınlanan bölümlerin çok kalitesiz, web-dl'nin ise karmaşık bir iş olduğunu düşünürdüm. çukura baktım, bende 1.6 - 1.8 gb civarı olan bazı bölümleri showtv'den 3gb üstü olarak indirdim. ancak şöyle bir sorun oldu. *.ts uzantılı videolar vlc'de sorun yaratıyor (MPC-HC'de sorun yok). vlc alışkanlığım olduğu için, belki daha rahat oynatır diye *.mkv yapıyım dedim. bu sefer tamamen takılmaya başladı. aynı bölümü puhutv'den de indirdim. show'un videosunu, puhu'nun sesini kullanarak *.mkv yaptım. hiç bir sorun kalmadı. burdan indirdiğim kurtlar vadisi ve muhteşem yüzyılda böyle bir sorun olmuyor ama. mkvmerge ile sorunsuz convert edebiliyorum. acaba *.aac yüzünden olabilirmi?

Edit: Showtv'nin yüksek boyutlu 1080p'sinin aksine ATV EDHO'yu elimdeki 1080p lerden daha düşük veriyor.
    Konu cokzor tarafından (25.Aralık.2018 Saat 19:08 ) değiştirilmiştir.

Status
    IboYLDz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ÖZEL ÜYE
    Ettiği Teşekkür
    49
    222 mesaja 374 teşekkür aldı
    Alıntı cokzor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim. ben kanalların sitesinden yayınlanan bölümlerin çok kalitesiz, web-dl'nin ise karmaşık bir iş olduğunu düşünürdüm. çukura baktım, bende 1.6 - 1.8 gb civarı olan bazı bölümleri showtv'den 3gb üstü olarak indirdim. ancak şöyle bir sorun oldu. *.ts uzantılı videolar vlc'de sorun yaratıyor (MPC-HC'de sorun yok). vlc alışkanlığım olduğu için, belki daha rahat oynatır diye *.mkv yapıyım dedim. bu sefer tamamen takılmaya başladı. aynı bölümü puhutv'den de indirdim. show'un videosunu, puhu'nun sesini kullanarak *.mkv yaptım. hiç bir sorun kalmadı. burdan indirdiğim kurtlar vadisi ve muhteşem yüzyılda böyle bir sorun olmuyor ama. mkvmerge ile sorunsuz convert edebiliyorum. acaba *.aac yüzünden olabilirmi?

Edit: Showtv'nin yüksek boyutlu 1080p'sinin aksine ATV EDHO'yu elimdeki 1080p lerden daha düşük veriyor.
    PC'den izliyosan Codec paketi yükle bendeki bütün playerlar .ts uzantıları sıkıntısız açıyor .ts formatını Mkvmerge ile mkv yaptığında sıkıntı olmaması lazım

Status
    Junior Member
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    mevzu codec ile çözülecek cinsten değil. açmaya bendede açıyor ama bahsettiğim sorunun dışında, oynatım sırasında 5 saniyede ileri alsam, 30 dakikada ileri alsam hem vlc'de hem mpc'de 8-10 saniyelik bir duraksama oluyor. ayrıca mkvmerge ile çevirdiğim zaman anlayamadığım bir şekilde senkronizasyon bozuluyor. o kadar ki başını oturtsam, ortası, sonu filan yine kayıyor. sesi ve videoyu ayırıp ayrı ayrı işlem yapıp tekrar birleştiriyorum, yine olmuyor. conversation işlemini en başarılı yapan program cyberlink. *.ts uzantılı 1024x576 bir videoyu 720p mp4 yaptığımda oluşan görüntüyü ekliyorum. ancak hem sd bir video, hemde zaten monitör yerine kullandığım tv hd olmadığı için sonucu sadece biraz daha belirgin renkler olarak algılıyorum. bu işlem sonrası takılma vs hiç bir sorun kalmıyor ama zaten sd olan bir videoda kalite kaybı ne kadar oluyor anlıyamadım. bir ara 1080p bir şeyde denerim tekrar. ilk resim ts ikincisi mp4. ts.jpgmp4.jpg